Tor KLBAR w Elblągu - czy to bubel? (14.03.2018)

Czy inwestor poprawnie określił wymagania? Czy projekt został przygotowany zgodnie ze standardami dla tego typu obiektów? Czy tor wykonano poprawnie? Czy odbierając inwestycję przeprowadzono wszystkie testy i jakie? Jakie ma wady? Czy to na pewno jest tor sztucznie mrożony? Jeżeli jest to tor sztucznie mrożony to dlaczego nie utrzymuje tafli lodowej przy średniej dobowej temperaturze poniżej 10.st.C.?
Kosztował miliony. Budowany dłużej niż zakładano. Niestety pomimo, że średnia temperatura dobowa w jego okolicach nie doszła do 10.st.C., jak poinformowano właśnie zakończył się sezon łyżwiarski na torze Kalbar. Dlaczego? Jak wcześniej tak i teraz wskazano na niesprzyjające warunki atmosferyczne - jak widzę "niesprzyjające warunki atmosferyczne" stały się często podnoszonym argumentem.
Załączam prognozę, albowiem pamięć jest ulotna i aby za miesiąc ktoś nie twierdził, że średnia dobowa temperatura była na poziomie 10.st.C. albo wyższa. Link do komunikatu MOSiR - kliknij tutajTo nie pierwszy raz kiedy tor lodowy KALBAR zostaje zamknięty przy temperaturze poniżej 10.st.C. Dla przypomnienia wpis z lutego 2018 - kliknij tutaj i zobacz.