Program #ElblążaninPlus został przyjęty do realizacji. Program ma formę otwartą, a to oznacza, że kolejne etapy będą wprowadzane indywidualnymi uchwałami, co gwarantuje ich aktualność. To pierwszy program, który można na każdym jego etapie modyfikować...

Program Elblążanin Plus został przyjęty do realizacji. Przeciwnicy prospołecznych programów próbowali go zablokować - bezskutecznie. W najbliższy czwartek (28.06.2018) Rada Miejska w Elblągu będzie obradowała nad pierwszym jej elementem - obniżką cen biletów komunikacji miejskiej. Program jest kierowany dla Elblążan i ma obejmować system ulg, bonifikat i zniżek dla osób korzystających z miejskiej komunikacji, parkingów, instytucji kultury, sportu i rekreacji, placówek opiekuńczych, oświatowych czy wychowawczych. Program jest skierowany do mieszkańców, którzy posiadają meldunek w Elblągu oraz osób tu uczących się i studiujących. Głównym celem programu ma być wspieranie Elblążan. W przyszłości dokument wprowadzi także kartę E+, która będzie swoistym dokumentem potwierdzającym zameldowanie uczestnika programu w Elblągu.
Program ma formę otwartą, a to oznacza, że kolejne etapy będą wprowadzane indywidualnymi uchwałami, co gwarantuje ich aktualność. To też pierwszy program, który można na każdym jego etapie modyfikować...
W pierwszym etapie od 1 września 2018 roku program ma wprowadzić obniżenie cen biletów komunikacji miejskiej. Od 2019 roku w jego ramach ma powstać nowy żłobek w budynku przy ul. Lotniczej (i przeniesione przedszkole - kliknij tutaj i dowiedz się więcej jakie przedszkole), ma też zostać wprowadzona dotacja dla żłobków niepublicznych, dzięki czemu zmniejszy się wysokość opłat dla rodziców w żłobkach prywatnych. 
W trzecim etapie, w 2020 roku, zakładamy wprowadzenie bezpłatnych i ulgowych biletów wstępu do Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka, na miejskie lodowiska oraz na wybrane wydarzenia kulturalne i sportowe. W kolejnym roku program wprowadzi zwiększenie wysokości stypendiów sportowych i artystycznych dla młodych uzdolnionych elblążan oraz dotacji dla miejskich jednostek organizujących wypoczynek dla dzieci. W ostatnim roku zakłada się zmniejszenie opłat z tytułu parkowania na miejskich parkingach. Program może być oczywiście kontynuowany w kolejnych latach i modyfikowany. Na pierwszy etap programu E+ zabezpieczono w budżecie miasta środki, które mają zostać wydane na obniżkę cen biletów. #ElblążaninPlus #Elblążanin+ #ElblazaninPlus #Elblazanin+ Poprzedni wpis w tym temacie - kliknij tutaj. Zobacz również - Elblążanin Plus, czyli kto pojedzie komunikacją miejską taniej? (18.04.2018).