Spór o chodnik na ulicy Grobli Świętego Jerzego.

Przebudowa ulicy Grota-Roweckiego i Grobli Świętego Jerzego odbywa się pod czujnym okiem mieszkańców. Najpierw skarżyli się na utrudnienia z dojazdem, teraz wysłali to Prezydenta protest przeciwko marnotrawieniu publicznych pieniędzy. Poszło o chodnik, którego zdaniem mieszkańców nie trzeba było wymieniać na nowy.

Pod protestem podpisało się kilkanaście osób. Chcą wiedzieć, co stało się z dotychczasowym chodnikiem, kto jest odpowiedzialny za wykonanie nowej nawierzchni i dlaczego jest ona wykonana nieestetycznie. Chcą także wiedzieć, gdzie podziały się miejsca parkingowe.

Stary chodnik z polbruku był położony zaledwie dwa lata temu. Był tak solidny, że ekipa remontowa musiała go rozwalać kilofami, żeby go rozebrać. Nowa nawierzchnia kosztowała kolejne tysiące złotych, na pierwszy rzut oka jest mniej wytrzymała niż polbruk. Przecież tutaj parkują ciężarówki z towarem do sklepów, które zniszczą ten chodnik. Po co zamieniono lepsze na gorsze?

Nowy chodnik nie jest wykonany zbyt estetycznie. Dlatego w najbliższym czasie wykonawca ma na swój koszt poprawić usterki.