Nowy stadion przy ul. Agrykola.

Znamy już koncepcję przebudowy i rozbudowy stadionu piłkarskiego przy ul. Agrykola. Trybuny stadionu zostaną zadaszone oraz połączone z nowym budynkiem administracyjno-biurowo-socjalnym. Kiedy ruszy przebudowa nowego kompleksu sportowego przy Agrykola? Na pewno nie w tym roku. Miasto musi pozyskać na tą olbrzymią inwestycję środki. Póki co możemy się cieszyć z modernizacji obiektu piłkarskiego przy ul. Skrzydlatej - dopiero po jej ukończeniu możliwe jest rozpoczęcie prac przy Agrykola.

Od dłuższego czasu gotowa jest już natomiast dokumentacja projektowo – kosztorysowa dla przebudowy i rozbudowy kompleksu sportowego przy Agrykola, której autorem jest szczecińska spółka MD Polska. Projektanci ze Szczecina stworzyli plany rozbudowy stadionu piłkarsko – lekkoatletycznego przy ul. Agrykola, boiska treningowego wewnątrz toru wrotkarskiego przy ul. Agrykola, boiska treningowego przy Gimnazjum nr 5 oraz infrastruktury towarzyszącej przy ul. Agrykola (parkingi, komunikacja, ogrodzenie, mała architektura, nawodnienie).

Stadion przy ul. Agrykola będzie pełnił funkcję obiektu piłkarsko – lekkoatletycznego. Stadion będzie wyposażony m.in. w płytę główną z naturalnej nawierzchni trawiastej o wymiarach 105x68 metrów, podziemny system nawadniania i odwadniania. Cały stadion posiadać będzie dwustopniowe sztuczne oświetlenie, pozwalające na rozgrywanie wieczorem meczów piłkarskich i zawodów lekkoatletycznych. Murawę stadionu okalać będzie ośmiotorowa bieżnia o nawierzchni syntetycznej. Obiekt będzie monitorowany. Zainstalowana na nim będzie elektroniczna tablica wyników oraz nagłośnienie.

Całkowicie przebudowane zostaną także trybuny, w tym 3 już istniejące i niezależne trybuny betonowo-ziemne (2 łuki i prosta). W miejsce istniejącej trybuny stalowej powstanie trybuna z zadaszeniem i pomieszczeniami administracyjno-biurowymi i socjalnymi. W jej środku znajdą się m.in. bogate w nowoczesną infrastrukturę szatnie, toalety (w tym te ogólnodostępne), prysznice, przebieralnie oraz pomieszczenie medyczne z wyposażeniem. W obiekcie znajdzie się także sala do konferencji prasowych dla około 100 osób, siłownia, mała sala sportowa, pomieszczenia biurowe dla administracji obiektu, gabinet badań antydopingowych oraz magazyny na sprzęt. To wszystko znajdzie się pod trybuną. Natomiast sama trybuna posiadać będzie specjalny sektor VIP oraz kabiny z bezpośrednim widokiem na płytę stadionu do obsługi komentatorskiej, dla dziennikarzy i sędziów oraz kabinę centrum dowodzenia służbami porządkowymi i bezpieczeństwa na obiekcie.

Remontowi poddane zostanie także sąsiednie boisko wewnątrz toru wrotkarskiego. Boisko wyposażone zostanie w płytę z trawy syntetycznej o wymiarach 80x45 metrów, piłkochwyty za bramkami i oświetlenie, które będzie umożliwiało trenowanie na boisku oraz torze także wieczorem.

Przy Gimnazjum nr 5 powstanie natomiast nowe boisko treningowe do gry w piłkę nożną z płytą o nawierzchni syntetycznej o wymiarach 80x45 metrów, sztucznym oświetleniem i piłkochwytami za bramkami. Przy budynku szkoły powstanie także małe boisko wielofunkcyjne (siatkówka, koszykówka, piłka ręczna) z poliuretanu.