Inwestycja w Wyspę Spichrzów.

Przystanie dla żeglarzy, fosa dla kajakarzy, ścieżki dla rowerzystów, promenada dla pieszych i nowe drogi dla kierowców – tak ma wyglądać Wyspa Spichrzów za kilka lat. Najwcześniej ma się rozpocząć budowa repliki osady Truso, która ma być główną atrakcją turystyczną tej części Starego Miasta.

W ciągu kilku najbliższych lat nadbrzeża rzeki Elbląg mają się zmienić nie do poznania. Za około 87 milionów złotych ta część miasta ma stać się miejscem rekreacji i wypoczynku elblążan i atrakcją dla turystów. Jako pierwsze przebudowane zostaną kładki nad rzeką, powstaną zwodzone mosty, przypominające te sprzed wojny. Na Wyspie Spichrzów ma rozpocząć się także budowa repliki osady Truso.

Replika osady Truso ma być główną atrakcją turystyczną Wyspy Spichrzów. Za unijne pieniądze powstaną także przystanie dla jachtów i oświetlona promenada dla pieszych i rowerzystów. Miasto zmodernizuje także ulicę Warszawską i przyległe ulice, a także pogłębi i oczyści fosę wokół wyspy, by mogli z niej korzystać kajakarze.